"Tähetunni" teemad ja preemiad

LUULEPÄEVADE TEEMAD

  • LUULEPÄEVADE TEEMAD

  • I 1993 BETTI ALVERI LOOMING

  • II 1994 EESTI LUULETAJATE LOOMING

  • III 1995 KOGU MAAILMA LUULEPAREMIK

  • IV 1996 ARBUJAD

  • V 1997 JUHAN VIIDING JA SÕBRAD

  • VI 1998 VENE LUULE LÄBI AEGADE

  • VII 1999 AASTAAJAD SONETTIDES

  • VIII 2000 LAPS LUULES

  • IX 2001 EESTI UUSIM LUULE

  • X 2002 SIURU KUI KIRG JA MÄNG

  • XI 2003 NAINE – …ON SU NIMI

  • XII 2004 SEE ON NÜÜD SELGE, ET ON TARVIS IMEVÄHE (Ott Arder)

  • XIII 2005 BALLAAD

  • XIV 2006 BETTI ALVERI LUULE

  • XV 2007 ELLEN NIIDU JA JAAN KROSSI LUULE

  • XVI 2008 TARTU VAIM

  • XVII 2009 VIIS LUGU BETTI ALVERILT

  • XVIII 2010 EESTI PAGULASLUULE

  • XIX 2011 BETTI ALVERI JA HEITI TALVIKU LOOMING

  • XX 2012 LUIGELAUL

  • XXI 2013 MONOLOOG EESTI JA MAAILMA LUULEKEELES

  • XXII 2014 KES LOOJAKS LOODUD…

  • XXIII 2015 TULE MU KOOPASSE,VALGUSEAINE…!

  • XXIV 2016 SUURED VOOGAJAD ÜLE SÕNADE SERVA

  • XXV 2017 INIMLUGUDE AINUS AUTOR ON ÜLENI ERGAV ELU…

  • XXVI 2018 LUULETAJAD KÕNNIVAD KAHEKESI LÄBI UNEDE ULGUMERISE AO

  • XXVII 2019 SUURT SALADUST VARJAB SU SÜDA…

  • XXVIII 2020 KUUS KUULSAT KRÜSANTEEMI

  • XXIX 2021

BETTI ALVERI FONDI AASTAPREEMIATE OMANIKUD

  • 1993 Lianne Saage, Kersti Karro

  • 1994 Maimu Valdmann, Kaarel Tetsmann

  • 1995 Airi Rütter, Vaike Käosaar

  • 1996 Taisto Liivandi, Jaan Järv

  • 1997 Toomas Lõhmuste, Anne Nurmik

  • 1998 Meedi Ümar, Helge Maripuu

  • 1999 Maret Oja, Heli Järv

  • 2000 Jaana Koppel, Maie Puusepp

  • 2001 Merike Katt, Viktor Nõmm

  • 2002 Ants Paju, Sirje Narits, Meelis Põdersoo

  • 2003 Karl Muru, Hele Tallinn, Merleen Läänemägi

  • 2004 Mari Tarand, Kersti Varrak

  • 2005 Riina Mägi, Ivar Vinkmann

  • 2006 Anatoli Makarevitš, Oleg Mellov, Kaja Pärtels

  • 2007 Toomas Muru, Aimur Säärits

  • 2008 Anne Kütt, Ene Sööt

  • 2009 Elita Järvela, Ülo Pärn

  • 2010 Eike Salu

  • 2010 Tiit Lääne

  • 2011 Ingrid Orgulas

  • 2011 Jaak Allik

BETTI ALVERI FONDI STIPENDIUMIDE OMANIKUD

  • 1995 Martin Algus

  • 1996 Tiit Sukk

  • 1997 Piret Tanilov

  • 1998 Ingrit Vaher

  • 1999 Sirle Põdersoo

  • 2000 Hele Kõre

  • 2001 Alo Kõrve

  • 2002 Marju Männik

  • 2003 Mari Abel

  • 2004 Kati Kuusemets

  • 2005 Maarja Pärsim, Mihkel Kabel, Martin Kõiv

  • 2006 Priit Põdra

  • 2007 Meelis Põdersoo, Diana Sei

  • 2008 Maarius Pärn

  • 2009 Martin Makarevitð

  • 2010 Karl Sakrits

  • 2011 Virgo Ernits

KULDAVÄÄRT ÕPETAJA

  • 1999 Lianne Saage-Vahur

  • 2000 Lea Mändmets

  • 2001 Rite Ilves

  • 2002 Aili Teedla

  • 2003 Sirje Kreismann

  • 2004 Tiina Kippel

  • 2005 Taisto Liivandi

  • 2006 Terje Varul

  • 2007 Rain Mikser

TÄHETUNNI TÄHED

  • 2008 Kadi Metsla, Virgo Ernits, Karl Sakrits